רכבים חסכוניים בדלק

אחת המגמות שתופסות תאוצה במידה ניכרת במדינות העולם היא הדאגה לסביבה. בעשרים השנים האחרונות ישנה התעוררות עולמית ואנשים רבים מקדישים לנושא לא רק תשומת לב אלא אף משקיעים מזמנם וממרצם כדי לפעול בתחום ולקדם אותו. כמו מגמות אחרות שמגיעות אלינו באיחור ממדינות מתקדמות, גם תחום זה הגיע אלינו בשנים האחרונות אך כיום אנשים רבים בישראל כבר מודעים היטב לחשיבות שבהגנה על הסביבה בה אנו חיים.

רכבים חסכוניים בדלק, מחזור, ירקות אורגניים ושאר ירקות

הדאגה לסביבה באה לידי ביטוי בתחומים רבים מאוד. רכבים חסכוניים בדלק נמכרים מדי יום בהמוניהם, ירקות אורגניים מגודלים ללא הרף ותופסים נתחים הולכים וגדלים מתעשיית החקלאות ואנשים רבים מוצאים דרכים שונות למחזר דברים שונים כדי להקטין את כמות הפסולת הכלל עולמית ועל כך נרחיב בהמשך. הנקודה היא שלא ניתן עוד להתעלם מהעובדה שכדור הארץ שלנו סובל מאוד מהזנחה פושעת וכמו שאומר השיר "אין לי ארץ אחרת", הדבר נכון שבעתיים כשמדברים על הכוכב שלנו, אין לנו כדור ארץ אחר.

מחזור

דרכים רבות להגנת הסביבה מתמקדות בהקטנת תצרוכת האנרגיה כמו למשל רכבים חסכוניים בדלק, אבל דרכים אחרות עוסקות בשימור החומרים הקיימים ועשיית שימו חוזר בהם, לתחום הזה קוראים מחזור. אין צורך לנקוט במספרים אסטרונומיים ולסקור את כמויות האשפה שאנחנו מייצרים מדי שנה. העובדה הבסיסית היא שכדור הארץ לא הולך וגדל בניגוד לכמויות האשפה שמשנה לשנה רק הולכות ומתעצמות. בניגוד לתקופות אחרות בהיסטוריה האנושית, בהן ייצרו מוצרים וכלים על מנת שיישמרו לכמה שיותר זמן, התקופה שלנו מתאפיינת במוצרים חד פעמיים או בכאלה שמאבדים מהרלוונטיות שלהם תוך זמן קצר ומוחלפים באחרים. אי לכך, כמויות האשפה שאנחנו מייצרים מדי יום הן עצומות.

במדינות שמצעידות את תחום המחזור קדימה דוגמת גרמניה למשל, ישנם בכל בית כתשעה פחי מחזור והאזרחים בהן דואגים להפריד את האשפה הביתית לפי מרכיביה. כך ניתן למצוא פחים שונים עבור זכוכית ירוקה, זכוכית חומה, נייר, פסולת אורגנית, מתכת, זכוכית וכיו"ב. למרות שבארץ התחום מתפתח במהירות עצומה, אנחנו עדיין נמצאים אלפי שנות אור מהמצב האוטופי הזה.

חקלאות אורגנית

אחד הסממנים המובהקים ביותר לצמיחה של תרבות ירוקה בארץ הוא הפריחה שכל תחום החקלאות האורגנית נהנית ממנה בשנים האחרונות. משקים אורגניים מוקמים בהמוניהם ברחבי הארץ ויותר ויותר אנשים בוחרים לאכול רק גידולים אורגניים. מהות החקלאות האורגנית היא שימוש מינימאלי בחומרים כימיים לצורכי הדברה והימנעות מוחלטת מהתערבות בטבע.

מדהים כמה נזק עושות שיטות ההדברה המסורתיות למשל לא רק לגידולים עצמם, לאדמה ולמי התהום שלנו אם כי גם לנו עצמנו. ככל שנעודד את החקלאות האורגנית, כך גם יוזלו המחירים של המוצרים שלה וכולנו נצא ברווח. עברו להשתמש מוצרים אורגניים, רכבים חסכוניים בדלק, מחזרו כל מה שרק אפשר והימנעו מלזהם את הסביבה ויחד נצעד לעתיד ירוק וטוב יותר. לבריאות!


בקרו באתרים נוספים:טרייד אין | מוסך פורד | מצברים | יבוא אישי