ליסינג תפעולי

ליסינג תפעולי הינה שיטת חכירה בה משתמש הלקוח, תמורת תשלום, ברכב השייכים לחבר הליסינג. בעסקת ליסינג תפעולי מקבל החוכר רכב, לפי בחירתו, מחברת הליסינג לתקופה מוסכמת (לרוב ל-3 שנים) תמורת תשלום חודשי. הרכב נשאר בבעלות חברת הליסינג והיא נושאת בכל האחריות וההוצאות הנובעות מאחזקתו לרבות: רישוי, ביטוח, טיפולים, תיקונים ולמעט הוצאות דלק.

ניתן לראות את עסקת הליסינג התפעולי כעסקת שכירות לכל דבר ובתום תקופת הליסינג מוחזר הרכב לחברה וניתן להתחיל בעסקה חדשה עם רכב אחר.

שיטת הליסינג התפעולי נפוצה מאוד בקרב עסקים וארגונים גדולים. אם בעבר הלקוחות העיקריים של חברות הליסינג התפעולי היו חברות ההיי טק הרי שכיום, לאחר התפוצצות הבועה ועדכון מדרגות שווי המס לעובדים השתנתה מפת הענף ועל לקוחותיו ניתן למנות משרדי ראיית חשבון ועריכת דין לצד בעלי עסקים עצמאים ואף לקוחות פרטיים.

הליסינג התפעולי מקנה ללקוחותיו יתרונות מימוניים ותפעוליים ומאפשר לנוהגים ברכבים החכורים להנות מיתרונות הנסיעה ברכב חדש. מעלתה הגדולה של השיטה הינה בניצול יתרונות המס שבגלגול הוצאות מימוניות כפחת וריבית על חברות הליסינג בעוד החוכרים נושאים בהוצאות שכירות המוכרות למס. ליסינג תפעולי מתאים בעיקר לחברות ולארגונים מסדר גודל בינוני ומעלה המעוניינים להעמיד רכבים לרשות עובדיהן ללא הכבדה על תזרים המזומנים שלהן. יתרון מרכזי נוסף הינו כמובן החסכון הכספי והנוחות שבהוצאת הטיפול בצי הרכב לגורם חיצוני. בנוסף, השיטה מאפשרת גמישות רבה מאחר ובתום תקופת הליסינג (ובתנאים מסויימים גם במהלכה) מוחזרים הרכבים לחברה.

במגזר הפרטי יתאים הליסינג התפעולי ללקוחות אשר מסיבות שונות מעדיפים שלא להחשב לבעלי רכב.

הרכבים המוצעים לחכירה בליסינג תפעולי הינם לרוב רכבים חדשים הנושאים עדיין באחריות היצרן, אם כי מספר חברות ליסינג מציעות גם רכבים ישנים יותר. מחירו של הליסינג משקף כמובן את שווי הרכב (ובכלל זה לא רק סוג הרכב וגילו כי אם גם את רמת האבזור שלו) ואת רמת השירותים שנותנת חברת הליסינג (אילו נהגים כולל ביטוח הרכב? האם הביטוח כולל גם שירותי גרירה ורכב חלופי? וכו').

קנית רכב מליסינג


בקרו באתרים נוספים:טרייד אין | מוסך פורד | מצברים | יבוא אישי