הלוואות רכב

הלוואות רכב

שוק הרכב של 2010 הוא מפתה ומדליק. כלי הרכב בוהקים ומגוונים מתמיד. כל אחד יכול למצוא את האחת שלו, המכונית שמתאימה לו בדיוק. כל אחת תמצא את האחד (כלי הרכב) שמתאים לה בדיוק. היצרנים מפתיעים עם עיצובים חדשניים ופיתוחים טכנולוגיים.

כלי רכב הם מכשירים רבי עוצמה, חיוניים ואמורים לספק את צרכינו, אבל דעו שלא רק את הצרכים הבסיסיים. אנחנו רוצים רכב חדש גם לספק הרבה צרכים לא מודעים שלנו, כמו ייצוג, מעמד חברתי והרגשה של ביטחון. בשל הצרכים האלה המציאו בבנקים את המונח "הלוואת רכב", כדי לדבר אל לבנו המשווע לרכב חדש ומספק. הרי מדובר בהלוואה ככל הלוואה, עם תנאי החזר, תקופת החזר וריבית. אבל עם הגשת המוצר הבנקאי בעל השם הלוואות רכב, לעומת הלוואה סתם, הבנק קורץ לך קריצה שיווקית שאומרת: סע! לך על זה, על הרכב שאתה מייחל לו.
אם כן, יש לבדוק מה מציעים הבנקים בתחום של הלוואות רכב.

כדאיותן של הלוואות רכב
הלוואות רכב אינן נאיביות. יש להחזירן והן נבדלות זו מזו בגודל ההחזר. הבנק מכיר את מצבו הכלכלי של הלקוח וככל שזה איתן יותר, כך ייטיב עם הלקוח בתנאי ההלוואה. כדאי להשוות בין שערי הריבית שהבנקים מציעים ותמיד אפשר גם לשאת ולתת. יש הבדל בין ריבית הפריים פלוס אחוז ובין ריבית הפריים פלוס שלושה אחוזים. כדאי לבדוק את התנאים ולרשום בטבלה לשם השוואת תנאים, וכן לשאול האם דרוּש ערב לשם קיום ההלוואה, ואולי יש עכשיו מבצע מיוחד על הלוואות רכב.

עסקת רכב
אם כבר הגדרת לך תקציב ובחרת לך בנק מלווה, נפנה לעוד צדדים בעסקה, כמו מִמי לקנות רכב ומתי. בעסקה עם יבואן רכב זכרו, כי גם על רכב יש מבצעים, בייחוד לקראת סוף שנה, כאשר היבואן כבר רוצה להציג מכוניות מן השנתון החדש. גם במודל הקודם, שהוא בעצם הנוכחי, אפשר למצוא מכוניות יפות ואמינות, עם מערכת בטיחות שכוללת כריות אוויר משוכללות, צמיגים רחבים ומערכת בקרת יציבות, וגם אלה עברו מבחני ריסוק וקיבלו ציונים על עמידותן בתאונות.

סוג אחר של עסקה הוא טרייד אין, עסקה המספקת סידור טוב לרכב הישן, אבל יש לבוא אליה עם מעט ידע, כגון מחירו של הרכב על פי המחירון המקובל. כמו כן, בעסקת טרייד אִין חובה לקחת את הרכב לבדיקה של מכון מורשה. לא כל הנוצץ זהב הוא.

תערוכת רכב וירטואלית
לפני שלוקחים הלוואות רכב כדאי להיחשף למידע מעולם הרכב. הפורטלים והמגזינים בנושא רכב הם רבים ומספקים מידע זה. האמת, אולי לא כדאי לדעת הכול ולגלות את כל מה שעלול להעלות את תקציבך בגדול: כלי רכב עם נווטים חדשניים, מחשב נסיעה, תקשורת אלחוטית, מומנט מדהים ועוד. נסו לדלות ממקורות המידע האלה את המכוניות השוות את מחירן, אמינות, בטוחות, מספקות, ולא הכי יקרות.

בחירת מכונית ובחירתן של הלוואות רכב

לי קשה לעמוד בפיתוי של מכונית חדשה או חדשנית, המספקת לי בדיוק את רמת המגניבוּת שאני צריך ומייצגת כל כך טוב את האופי שלי. אבל תנאים של הלוואות רכב אני בודק ומשווה. גם בנק צריך להיות אטרקטיבי ועדכני בסיפוק צורכי לקוחותיו, בדיוק כמו המכונית המדליקה שבחרתי לי.

לוח רכב


בקרו באתרים נוספים:טרייד אין | מוסך פורד | מצברים | יבוא אישי