ביטוח חובה

כל בעל רכב במדינת ישראל, בין אם מדובר ברכבים חדשים מהניילונים, ברכבים ישנים, במשאיות, אוטובוסים או כל כלי רכב אחר שמיועד לשימוש על כבישי הארץ מחויבים לרכוש פוליסת ביטוח חובה לרכב על מנת שיוכלו לעלות על הכביש בהתאם לחוק.

למרות שהרבה אנשים מתלוננים על החוק שמחייב אותם לרכוש פוליסת ביטוח חובה לרכב ומחייב אותם להוציא לא מעט כסף עקב כך, לביטוח החובה יש חשיבות רבה מאוד לכלל הנהגים ללא תלות באיזה כלי רכב הם משתמשים.

במדינה בה מדי יום ביומו מדווח על נפגעים רבים בתאונות דרכים, אנשים אשר אינם רוכשים פוליסת ביטוח רכב עלולים למצוא את עצמם במצב בו במידה והם נקלעים לתאונת דרכים, הפיצוי אותו הם יקבלו בעקבות הפגיעה יהיה תלוי לחלוטין במצבו הכלכלי של הפוגע ללא כל קשר למידת הפגיעה שלהם.

על מנת להימנע ממצב בו אנשים נפגעים בתאונות דרכים אינם זוכים למענה הולם, נחקק חוק ביטוח חובה לרכב שמונע ממצב כזה להתקיים ולהבטיח שכל מי שנפגע בתאונות דרכים יזכה לפיצוי הולם וטיפול רפואי מתאים מצד חברות הביטוח שמבטחות את רכבו או את הרכב הפוגע.

 

כיצד לבחור את פוליסת ביטוח חובה לרכב המתאימה ביותר:

בפני הנהגים שמחויבים על פי חוק ביטוח חובה לרכב לרכוש ביטוח רכב על מנת להשתמש בו בכבישי ארץ ישראל, עומדות מגוון רחב של חברות ביטוח שנאבקות בכל הכוח על מנת למשוך אליהם כמה שיותר מבטחים.

על מנת לרכוש ביטוח חובה, יש צורך למלא מספר טפסים, לשלם את המחיר אותו גובה חברת הביטוח בעבור הביטוח החובה ומאותו הרגע ואילך הנהג מכוסה מפני כלל המפגעים שיכולים לקרות לו בזמן השימוש ברכבו, גם כאשר התאונה באשמתו.

מחיר ביטוח חובה לרכב אותו ייאלץ לשלם בעל הרכב, תלוי במספר פרמטרים שונים: מספר האנשים שישתמשו ברכב, מהם גילאי האנשים שישתמשו ברכב והאם לבעל הרכב יש היסטוריה של תאונות דרכים שנגרמו באשמתו בעבר.

על מנת לבחור את פוליסת ביטוח חובה לרכב המתאימה ביותר, רצוי לפנות למספר חברות ולראות מה המחיר שן מציעות ומהם השירותים אותן הם מעניקות, ולאחר שקלול של שני הפרמטרים, לבחור בחברת הביטוח המתאימה ביותר.

מה עושים בעת תאונת דרכים עם מי שאין לו ביטוח חובה?

למרות שעל פי חוק ביטוחי החובה לרכב, חובה על כל מי שברשותו כלי רכב לבטח את רכבו בביטוחי חובה מתאימים באחת מחברות הביטוח הפועלות בארץ, ישנם אנשים אשר אינם עומדים בחוק זה ונוהגים מבלי שיש להם ביטוח רכב או ללא ביטוח בתוקף.

במידה ואותם נהגים שרכבם לא מבוטח באמצעות ביטוחי חובה מעורבים בתאונת דרכים, ישנה קרן ממשלתית שנקראת קרן קרנית שייעודה לתת פיצוי הולם למעורבים בתאונות הדרכים שנפגעו מנהג שלא ביטח את רכבו כנדרש בביטוח כזה.

למידע נוסף: מכירת רכב מליסינג, קניית רכב


בקרו באתרים נוספים:טרייד אין | מוסך פורד | מצברים | יבוא אישי